ELIS PLUS Novinky Technology

Motoshop Žubor : Sen každého motorkára

V Motoshope Žubor v Banskej Bystrici si milovníci motoriek prídu na svoje. Okrem toho, že Motoshop pôsobí na slovenskom trhu ako jeden z popredných predajcov svetoznámych značiek KTM, BMW, KAWASAKI, HARLEY-DAVIDSON a ďalšie, je špecifický nielen svojou ponukou motocyklov, ale aj tým, že v ňom nájdete dokonca Barber shop, kde harleyákov, ako sa hovorí, dávajú „do pucu“. Posedieť si tiež môžete v špičkovej kaviarni a ak ste po ceste unavení, môžete sa ubytovať v jednom zo štyroch apartmánov. ELIS plus sa v celej budove stará o kompletné riadenie osvetlenia, kúrenia, chladenia, ozvučenia, prístupu a zabezpečenia.

Jedna veľká „moto-rodina“

Budova Motoshopu sa nachádza v Banskej Bystrici na hlavnom ťahu smer Donovaly. Predajom a servisom sa firma zaoberá od roku 1995 a postupom času pribúdali do showroomu viaceré známe značky motocyklov, snežných aj vodných skútrov a podobne. Motoshop sa stal miestom rešpektujúcim každého, koho spája spoločná vášeň dvoch kolies.

Hlavným cieľom majiteľa bolo nájsť riešenie, ktoré mu pomôže zabezpečiť jednoduché a komplexné riadenie celej budovy. Či už sa jedná o kúrenie, chladenie, ozvučenie, ale aj osvetlenie. Po zdĺhavom hľadaní a následnom zvažovaní konečne našiel to správne riešenie a rozhodol sa pre inteligentný systém od SMART HOUSE by ELIS PLUS.

Okrem inteligentného ovládania sme zabezpečili objekt kamerovým, zabezpečovacím a prístupovým systémom. Prístupový systém na PIN kód umožní hosťom ubytovať sa bez kontaktu s personálom aj v neskorej hodine. Takýto systém dovolí hosťovi ísť len tam kde ho jeho PIN kód pustí. Automatické svetlá hosťa odvedú priamo až do apartmánu.

Vyjadrenie majiteľa firmy.

„Rozhodovali sme sa medzi Loxonom a iným systémom a v prospech tejto značky hrali viaceré faktory, či to už bola pridaná hodnota za cenu, alebo aj dostupnosť a profesionalita blízkeho predajcu a následného servisu. V blízkej budúcnosti plánujeme aj v našich ďalších objektoch postupne zaviesť riadenie Loxonom, hlavne pre zjednodušenie fungovania, automatizáciu a komfort činností komplexne.“

Radomír Žubor

Majiteľ firmy

Implementácia inteligentného systému Loxone

Vo vnútorných priestoroch budovy je inteligentne ovládané osvetlenie (aj stmievanie) pomocou Stropných LED svetiel RGBW, ktoré umožňujú automatické zapnutie svetla akonáhle v ňom zabudovaný detektor pohybu zaregistruje pohyb v miestnosti. Užitočné sú tiež v priestoroch ako sú toalety, barber shop, fajčiarska miestnosť a apartmány. Okrem iného dokážu meniť svetelné nálady jedným stlačením v aplikácii Loxone.

Ďalej je ovládané kúrenie a chladenie pomocou fancoilov (komponenty vykurovacích sústav pre distribúciu tepla alebo chladu do bytových priestorov) zónovo, čo umožňuje vytvoriť ideálne podmienky v každej miestnosti.

O skvelý zvuk sa perfektne postará Loxone Audioserver. Vďaka nemu môže vo viacerých miestnostiach hrať rozdielna hudba zapadajúca do konceptu jednotlivých miestností. V kaviarni môže ísť iná hudba ako na WC alebo v apartmánoch.

Majiteľ Motoshopu plánuje tiež v budúcnosti rozšíriť inteligentné riadenie aj do ostatných objektov. Ako veľkú výhodu, ktorá nielen jemu, ale aj zamestnancom zjednodušuje chod, je možnosť ovládania priamo cez aplikáciu, kde si vzdialene dokáže meniť, regulovať a ovládať celú budovu. Z ktoréhokoľvek miesta na svete, má tak neustály prehľad a možnosť okamžite zasiahnuť, prispôsobovať nastavenie a pod.