ELIS PLUS Novinky Technology

Bezdrôtová technológia a jej využitie

Vďaka neustálemu pokroku systému Loxone, vieme jednoducho, rýchlo a hlavne bez stavebného zásahu nainštalovať inteligentný systém do objektov, ktoré už dávno stoja a plnia svoju funkciu. Loxone zdokonalil svoju bezdrôtovú technológiu miniserverom GO 2. generácie, vďaka čomu máme možnosť výkonnejšie realizovať inštalácie, pri ktorých nemôžeme stavebne zasahovať do priečok.

Oproti Miniserveru má menšie rozmery a neobsahuje vstupy a výstupy pre inštaláciu do rozvádzača. Na druhej strane má priamo integrované bezdrôtové rozhranie Loxone Air pre komunikáciu so širokým spektrom zariadení s týmto typom komunikácie (tlačidlá, senzory, hlavice, svetlá, atď.). Vďaka AIR technológii je táto možnosť najflexibilnejšia pre automatizáciu budov. Nová generácia Miniserver GO 2. generácie má oproti predchádzajúcej verzii 3 násobne väčší dosah. Pokryť tak môže veľkú plochu. Ak je signál slabší, dokážeme ho kedykoľvek rozšíriť tak, aby pokryl celý objekt. Na nový Miniserve GO 2. generácie dokážeme pripojiť až 128 AIR zariadení, čo nám umožňuje postaviť celý systém ovládania domácnosti na bezdrôtovom riešení. Táto technológia nám otvára možnosti pri ovládaní rôznych objektov, do ktorých by sme sa káblovým systémom nikdy nedostali.

Využitie bezdrôtového systému :

Chaty

Vďaka novej technológii vieme spraviť z  jednoduchej chaty, inteligentne riadený a bezpečný objekt. Väčšina chatárov rieši systém ovládania kúrenia. Do teraz musel majiteľ chaty čakať a mrznúť kým sa chata vykúri na požadovanú teplotu. Dnes je tomu inak. Pomocou aplikácie si viete kúrenie zapnúť na diaľku pri odchádzaní z domu alebo z lyžovačky. Takto prídete do chaty s príjemnou teplotou kde sa môžete venovať príjemnejším veciam. Najrozšírenejším spôsobom kúrenia v starších chatách je kúrenie elektrickým konvektorom. V takomto prípade vieme celý systém kúrenia postaviť na riadení inteligentnej zásuvky, ktorá obsahuje teplotný snímač. Pomocou zásuvky vieme kúrenie nastaviť podľa časového harmonogramu alebo ho vieme regulovať ručne. Takýto systém nájdete v našom obchode na https://elisplus.sk/set-inteligentneho-a-bezdrotoveho-ovladania-zasuviek-domacnosti/ .  Ďalším spôsobom je kúrenie pomocou bezdrôtových AIR hlavíc, ktoré majú v sebe teplotný senzor. Takýto systém nájdete v našom obchode https://elisplus.sk/set-inteligentneho-a-bezdrotoveho-vykurovania-1/ . Ďalšia zaujímavá vec, ktorú nová technológia umožňuje je bezpečnosť chaty. Pomocou AIR technológie dokážeme kontrolovať únik dymu alebo vody, či sú okná a dvere otvorené. Pomocou senzora pohybu alebo senzoru prítomnosti dokážeme chrániť objekt pred vniknutím. Aplikácia Vás okamžite informuje o úniku vody či nepovolenému vniknutiu do chaty.

Novostavby

V poslednej dobe sa rozbehol trend stavby nových bytoviek. Na oko vyzerá všetko skvelo, sú však prípady kedy si človek kúpi drahý byt v novostavbe, ktorý obsahuje klasické ovládanie bytu. V skutočnosti to potom vyzerá tak že na ovládanie kúrenia, osvetlenia, žalúzií alebo videovrátnika potrebujete 4 rôzne systémy, ktoré navyše nespolupracujú. Nehovoriac o tom že na stene sa vám objaví množstvo vypínačov. Jedna vec je ako to vyzerá, druhá vec je problematika ovládania. Pri toľkých vypínačoch sa ľahko stane že či už majiteľ bytu alebo návštevník nevie zapnúť požadovanú funkciu. Loxone má v portfóliu tlačidlo „štandard“ , ktoré dokáže ovládať 3 rôzne funkcie, ako napr. ovládanie svetla, žalúzií, multimédií. Na stene sa tak objaví iba jedno elegantné a funkčné tlačidlo, ktoré svojim vzhľadom určite zaujme. Pomocou LOXONE AIR technológie dokážeme tieto skupiny zariadení spojiť v jeden funkčný a hlavne efektívny systém, ktorý dokonale spolupracuje a zariadenia sa dokážu navzájom ovplyvňovať. Takýmto systémom dokážeme ovládať kúrenie, osvetlenie, žalúzie, zásuvky, bazén alebo bezpečnosť bytu pomocou dymového senzora, záplavového senzora, okenného a dverového senzora ,.. ) .

Rekonštrukcie budov

Bezdrôtová technológia ponúka rýchlu a jednoduchú inštaláciu pri prerobení bytu alebo domu. Pomocou AIR technológie nemusíte riešiť zmenu elektroinštalácie, všetko vyriešime bezdrôtovo. Búranie priečok alebo vysekávanie drážok nie je potrebné. Odbremení vás od zbytočne náročnej práce a ušetrí vám financie, ktoré pri prerábaní bytu iste využijete. Takýto systém vám pomôže pri bezproblémovej dispozičnej zmene bytu.

Systém je tiež možné využiť v obchodných, výrobných, spoločenských a kancelárskych priestoroch.

V podstate všade !

Systém je možné kedykoľvek dopĺňať o ďalšie zariadenia a funkcie.

Začnite napríklad kúrením.

Komplexné riadenie vykurovania pomocou aplikácie v telefóne umožňuje nastaviť rozsiahly harmonogram vykurovania. Pre každú miestnosť viete nastaviť ideálnu teplotu.

Pokračujte ďalej.

Výhoda systému je že ho môžete kedykoľvek rozšíriť. K vykurovaniu je možné pridať ovládanie osvetlenia, žalúzií, alarm, bazén, snímače … .

Vybrané Loxone produkty.