// NABÍJANIE ELEKTROMOBILOV

Green Way

Ako technologická firma, ktorá sa okrem iného zaoberá elektroinštaláciami a ktorá je úzko spätá s automobilovým priemyslom cez nášho ambasádora Richarda Gondu sme sa rozhodli pridať ďalšiu službu do nášho portfólia. Jedná sa o SMART nabíjanie elektromobilov pomocou nabíjačiek od spoločnosti GREENWAY, ktorá dodáva nabíjačky po celom území SR a celej Európy.

Našou spoločnou víziou je „Budovať nabíjaciu sieť, poskytovať služby vodičom a riešenia majiteľom nabíjacích staníc, tak aby sme spoločne prispievali k modernej ekologickej doprave v strednej Európe.“

Služby sú rozdelené pre :

DOMÁCNOSŤ
FIRMA

DOMÁCNOSŤ

VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE ! Kúpa nabíjacej stanice Nabíjanie doma a v práci je pohodlné a ekonomické. Majiteľ elektromobilu využíva čas, kedy auto nepoužíva a je pripravené na jazdu keď je treba. Pri výbere nabíjacej stanice, ktorá bude slúžiť pri každodennom používaní, je dôležitý optimálny pomer užitočných funkcií, pohodlného používania a ceny. Nabíjacie stanice v ponuke GreenWay prešli dôkladnými testami, ktoré zaručujú ich kvalitu.

Existuje niekoľko možností, ktorú nabíjačku si zvoliť.

Enelion 1 socket wallbox

Stanica je vybavená OLED displejom, ktorý umožňuje sledovanie procesu nabíjania priamo na zariadení. Je k dispozícii v dvoch farbách : strieborná a grafitová čierna. Kalené sklo na prednej strane zariadenia zaručuje zvýšenú ochranu proti poškriabaniu. Pokročilý systém LED osvetlenia signalizuje stav nabíjačky, čo umožňuje používateľovi rozpoznať, či je nabíjanie spustené alebo ukončené.

Enelion Stilo

Nabíjacia stanica ponúka bezpečné a jednoduché používanie, takže môžete začať každý deň s nabitou batériou. Pokročilá technológia stanice umožňuje autorizáciu pomocou RFID karty a vďaka integrovanému nabíjaciemu káblu so zástrčkou Type 2 môžete nabíjať všetky modely elektromobilov na európskom trhu. Stanica je k dispozícii v dvoch farbách : strieborná a grafitová čierna. LED osvetlenie signalizuje proces nabíjania. Pohodlie pri používaní zabezpečuje vstavaný držiak nabíjacieho kábla.

Etrel INCH Pro

Nabíjacia stanica sa stane jedným z najinteligentnejších zariadení, ktoré každodenne používate. Vie si zapamätať a predvídať návyky pri nabíjaní elektromobilu a nabiť vozidlo v čase, keď to potrebujete za najnižšie možné náklady. Jednoduchá integrácia s lokálnym zdrojom energie (napr. solárne panely), ponúka ekologické a rýchle nabíjanie. V spojení so LOAD GUARD, nabíjačka prispôsobí nabíjací výkon aktuálnemu zaťaženiu siete, aby nedošlo k preťaženiu. Robustný dizajn s displejom z akrylového skla a telo zariadenia z liateho hliníka zaručuje odolnosť a dlhú životnosť. Farebný dotykový displej s menu v niekoľkých jazykoch vrátane slovenčiny. Magnetický držiak kábla zjednodušuje manipuláciu a udržiava miesto nabíjania čisté a v poriadku.

INŠTALÁCIA DOMÁCEJ NABÍJAČKY

Inštalácia nabíjacej stanice môže mať vplyv na existujúcu elektrickú inštaláciu a to vplyvom zvýšenia výkonu odoberaného z nabíjacej stanice. V prípade prekročenia celkového odoberaného výkonu domácnosti/objektu vplyvom zapojenia nabíjacej stanice do siete môže dochádzať k opakovanému “vyhodeniu” hlavného ističa. Jedno z riešení je zvýšenie tarify v mieste odberu a s tým súvisiaca úprava existujúcej elektroinštalácie. Ďalším z riešení je použitie systému riadenia spotreby, ktorý zabezpečuje neprekročenie tarifne dohodnutých limitov. Systém zabezpečuje rozloženie dovoleného/celkového výkonu medzi viacero staníc resp. ovládanie výkonu jednej nabíjacej stanice . Systém dynamicky zaisťuje riadenie výkonu či už podľa aktuálneho odberu alebo požadovanej hodnoty, pričom sa môžu brať do úvahy kritériá ako množstvo odobranej energie alebo doba nabíjania. Správne nadimenzovanie elektrickej inštalácie k nabíjacej stanici by mal posúdiť odborník resp. elektrotechnik s patričnou odbornosťou ešte pred nákupom nabíjacej stanice, aby bolo možné využiť výkon stanice bez obmedzení ďalších zariadení.

Kompletná elektroinštalácia, inteligentná domácnosť, smart house, smart home, moderné kúrenie, technologické riešenia, stavebná firma, hotelové systémy a enviro

FIRMA

SPOĽAHLIVÉ RIEŠENIE NABÍJANIA PRE FIRMY A VEREJNÉ STANICE !

Nabíjacia stanica je nie len investíciou do imidžu firmy a posilnenia značky, ale môže prinášať aj ekonomický efekt. Rastúci trend v predaji elektromobilov posunul tento zámer do reality už dnes. V záujme majiteľa je, aby stanica vedela pohodlne obslúžiť maximálny počet vodičov a správnym nastavením obchodného zámeru plnila biznisové očakávania.

NABÍJACIE STANICE PRE KAŽDÚ POTREBU

Bezpečnosť, spoľahlivosť, využívanie moderných technológií a komfort pri používaní sú mimoriadne dôležité. Nabíjacia stanica vo firme alebo prevádzke komunikuje postoj pozorného zamestnávateľa ako aj citlivý prístup k životnému prostrediu. Z pohľadu majiteľa stanice sú náklady na prevádzku a spotrebovanú elektrickú energiu pri správne naškálovanom riešení je možné efektívne využívať kapacitu energie, ktorá je k dispozícii.

firma-2

NABÍJACIE STANICE AC

Nabíjacie stanice AC je atraktívne pre vodičov, ktorí vo firme alebo prevádzke trávia viac ako hodinu. Môžu to byť zamestnanci ale aj návštevníci prevádzky napríklad reštaurácie, nákupného centra, ubytovacieho zariadenia alebo areálu určeného na rekreáciu. Správnym nastavením energetického manažmentu je možné optimalizovať odber energie tak, aby ostala potreba energie bez riskovania výpadku. Energetický manažment je zásadný najmä pri viacerých staniciach. Softvér riadi nielen využívanie energie v sieti ale aj prístupové práva k nabíjaniu.

RÝCHLONABÍJACIE STANICE

Rýchlonabíjačky poskytnú nabitie elektromobilu za 30 – 45 minút. Klienti využijú čas na prestávku, rýchly nákup či ďalšie využijú iné služby vo vašej prevádzke. Ak je váš biznis postavený na obslúžení veľkého počtu klientov nabíjacia stanica sa môže stať dôležitým faktorom pri rozhodovaní o návšteve. Zaradením stanice do siete GreenWay bude stanica viditeľná na mape staníc pre všetkých elektromobilistov. Radi sa postaráme o propagáciu vašej stanice pri marketingových aktivitách.

NABÍJACIE STANICE AC

Nabíjacie stanice AC je atraktívne pre vodičov, ktorí vo firme alebo prevádzke trávia viac ako hodinu. Môžu to byť zamestnanci ale aj návštevníci prevádzky napríklad reštaurácie, nákupného centra, ubytovacieho zariadenia alebo areálu určeného na rekreáciu. Správnym nastavením energetického manažmentu je možné optimalizovať odber energie tak, aby ostala potreba energie bez riskovania výpadku. Energetický manažment je zásadný najmä pri viacerých staniciach. Softvér riadi nielen využívanie energie v sieti ale aj prístupové práva k nabíjaniu.

KÚPA NABÍJACEJ STANICE

Nabíjacie stanice zaradené do siete prešli škálou testov priamo v GreenWay. Spolupráca s rôznymi výrobcami zariadení prináša možnosť vybrať pre vás optimálne riešenie za optimálnu cenu.

ALEBO RADŠEJ PRENÁJOM?

Mnohé miesta si priam pýtajú miesto pre nabíjanie elektromobilov, avšak majiteľ potrebuje investíciu rozdeliť na dlhšie časové obdobie. Prenájom stanice umožní odľahčiť vstupné náklady ako aj otvorí možnosť získať zariadenie za výhodných podmienok do vlastníctva v budúcnosti.

ZABEZPEČENIE PREVÁDZKY NABÍJACEJ STANICE

Pri prevádzke stanice vstupujú do vzťahu viaceré strany so svojimi špecifickými požiadavkami: majiteľ, operátor, dodávateľ energie, distribútor energie a vodiči. Spustenie stanice do prevádzky vyžaduje technologické riešenie, ktoré uspokojí očakávania každej z nich.

Ak už máte nabíjaciu stanicu vlastníte, zabezpečením prevádzky cez sieť GreenWay získate pevné miesto na mape staníc, zúčtovanie poplatkov a fakturáciu nákladov, prehľad o nabíjaniach a ďalšie užitočné informácie.

CESTUJTE PO CELOM SLOVENSKU

// NAPÍŠTE NÁM, SME TU PRE VÁS

POTREBUJETE PORADIŤ?