V Banskej Bystrici časť Slnečné stráne sme realizovali kompletnú elektroinštaláciu obohatenú o inteligentné ovládanie celého domu, kamerový systém a systém inteligentného videovrátnika. 

Náš systém ovláda : 

O luxusné a nadštandardné ovládanie sa starajú LOXONE tlačidlá, konkrétne TOUCH TREE   a TOUCH SURFACE . Tieto elegantné tlačidlá dokážu ovládať 3 rôzne veci, v našom prípade je to ovládanie osvetlenia, hudby a vonkajších žalúzií. Takéto tlačidlo dokáže nahradiť na stene sústavu niekoľkých rôznych tlačidiel, ktoré navyše nespolupracujú. Jedno z týchto tlačidiel je umiestnené priamo na kuchynskej linke, čo domácim umožňuje ovládať domácnosť s mokrými alebo špinavými rukami popri varení.

https://elisplus.sk/product/touch-surface-tree/ tlačidlo umiestnené priamo na kuchynskej linke.

O ovládanie svetla, hudby a vonkajších žalúzií sa postará https://elisplus.sk/product/touch-pure-tree-cierny/ tlačidlo, umiestnené v každej miestnosti. Navyše toto tlačidlo má v sebe ukrytý teplotný a vlhkostný senzor, čo nám pomáha priamo regulovať podlahové kúrenie v celom dome a vytvárať tak príjemnú atmosféru.

Ovládanie kúrenia je pomocou LOXONE hlavíc https://elisplus.sk/product/hlavica-tree/ , ktoré regulujú teplotu v každej miestnosti osobitne. Takto postavený systém je efektívny a majiteľom domu umožňuje vykurovať izby podľa ich využitia. Navyše systém vykurovania spolupracuje s vonkajšími žalúziami a rekuperáciou, čím dosiahneme maximálny komfort a úsporu energií. O spôsobe ako takýto systém spolupracuje nájdete tu https://elisplus.sk/2020/07/21/inteligentne-ovladanie-zaluzii/  .

O príjemnú atmosféru sa postará LOXONE audioserver https://elisplus.sk/product/audioserver/ , ktorý v každej miestnosti dokáže pustiť inú hudbu. Napríklad pri sprchovaní si zákazník vie pustiť obľúbený playlist alebo internetové rádio. Stropné reproduktory vieme dokonale skryť v sadrokartónovom strope. V miestnosti tak bude vidno iba dizajnový kryt reproduktora.

Loxone videovrátnik https://elisplus.sk/product/intercom-antracit/ sa postará o komunikáciu s návštevou alebo kuriérom na diaľku. Komunikácia prebieha v aplikácii v telefóne, kdekoľvek na svete.

O bezpečnosť domu sa postará kamerový systém spolu s bezdrôtovou verziou LOXONE dymového senzora a senzora vytopenia https://elisplus.sk/product/zaplavovy-senzor-air/ .

Systém sa ovláda pomocou tlačidiel, aplikácii v telefóne/tablete/PC alebo podľa nastaveného automatického režimu, ktorý dokáže celý systém ekonomicky zefektívniť. Majitelia tak dokážu ovládať celý dom pomocou jedného systému. https://elisplus.sk/2020/06/24/ovladanie-inteligentnej-domacnosti/