V Motoshope Žubor v Banskej Bystrici si milovníci motoriek prídu na svoje. Okrem toho, že Motoshop pôsobí na slovenskom trhu ako jeden z popredných predajcov svetoznámych značiek, tam nájdete príjemnú kaviareň, 4 apartmány, priestory pre barberov.

ELIS plus sa v celej budove stará o kompletné riadenie osvetlenia, kúrenia, chladenia, ozvučenia a zabezpečenia objektu.

Kompletnú referenciu nájdete na https://elisplus.sk/2021/09/06/motoshop-zubor-sen-kazdeho-motorkara/ . 

Okrem inteligentného ovládania sme zabezpečili objekt kamerovým, zabezpečovacím a prístupovým systémom. Prístupový systém na PIN kód umožní hosťom ubytovať sa bez kontaktu s personálom aj v neskorej hodine. Takýto systém dovolí hosťovi ísť len tam kde ho jeho PIN kód pustí. Automatické svetlá hosťa odvedú priamo až do apartmánu.

      

Implementácia inteligentného systému Loxone

Vo vnútorných priestoroch budovy je inteligentne ovládané osvetlenie (aj stmievanie) pomocou Stropných LED svetiel RGBW, ktoré umožňujú automatické zapnutie svetla akonáhle v ňom zabudovaný detektor pohybu zaregistruje pohyb v miestnosti.

Ďalej je ovládané kúrenie a chladenie pomocou fancoilov (komponenty vykurovacích sústav pre distribúciu tepla alebo chladu do bytových priestorov) zónovo, čo umožňuje vytvoriť ideálne podmienky v každej miestnosti.

O skvelý zvuk sa perfektne postará Loxone Audioserver. Vďaka nemu môže vo viacerých miestnostiach hrať rozdielna hudba zapadajúca do konceptu jednotlivých miestností. V kaviarni môže ísť iná hudba ako na WC alebo v apartmánoch.

Majiteľ Motoshopu plánuje tiež v budúcnosti rozšíriť inteligentné riadenie aj do ostatných objektov. Ako veľkú výhodu, ktorá nielen jemu, ale aj zamestnancom zjednodušuje chod, je možnosť ovládania priamo cez aplikáciu, kde si vzdialene dokáže meniť, regulovať a ovládať celú budovu. Z ktoréhokoľvek miesta na svete, má tak neustály prehľad a možnosť okamžite zasiahnuť, prispôsobovať nastavenie a pod.